fbpx

                                            Baltymo galia jūsų kūnui

Proteinas yra antras po vandens pagal kiekį žmogaus organizmo komponentas. Baltymai kitaip dar vadinami proteinais sudaro maždaug 20 procentų viso kūno svorio. Proteinas sudaro daugybę įvairių proteinų: plaukų, nagų, sąnarių, odos. Jis yra ypač svarbus ne tik formuojant organizmo struktūras, bet ir tokius funkcinius veiksnius kaip antikūnai, hormonai, DNR bei virškinimo sekretas. Proteinas atlieka svarbų vaidmenį kiekvieno žmogaus organizme, todėl reikia iš aplinkos jo gauti pakankamai, kad būtų palaikomos gyvybinės organizmo funkcijos.
Įprastai baltymai gaunami iš maisto produktų. Baltymų gausu tokiuose produktuose kaip mėsa, žuvis, sūris, kiaušiniai, pienas ir kituose produktuose. Jei mityba yra subalansuota, trečdalis dienos kalorijų gaunama iš baltymų, tuomet nereikėtų rūpintis dėl papildomų baltymų. Organizmas baltymų gauna pakankamai su maistu. Tačiau dažnai mityba nebūna pilnavertė, todėl čia labai gelbsti maisto papildai.

Daugiau


Baltymų papildai ypač svarbūs jėgos atletams, todėl, kad sportuojant atsiranda didesnis baltymų poreikis. Žmonės sporto salėje besitreniruojantys daugiau nei 3 kartus per savaitę, kultūristai, siekiantys padidinti raumenų masę turi suvartoti dvigubai didesnį kiekį baltymų nei nesportuojant. Sportuojantis žmogus per dieną turi suvalgyti mažiausiai penkis baltyminius patiekalus tam, kad gerai jaustųsi, o sporto salėje būtų progresas. Dažnai gamintis penkis skirtingus patiekalus ar daugiau nėra laiko, todėl papildai sportui yra tikras išsigelbėjimas. Proteino kokteilius labai paprasta paruošti, galima įdėti į mėgstamą kokteilį, lengvai tirpsta, todėl sutaupoma daug laiko. Baltyminiai kokteiliai gali pakeisti daugiausiai du baltyminius patiekalus dienoje. Nereikėtų pamiršti, kad iš maisto gaunami baltymai taip pat labai svarbūs ir naudingi. Proteino miltelius patogu su savimi nešiotis, taigi organizmo baltymų atsargas galėsite papildyti būdami ir ne namie. Taip pat vartodami proteiną sutaupysite nemažai pinigų. Norint valgyti visavertį, naudingą ir skanų baltyminį maistą reikia tam nemažų investicijų. Pavyzdžiui, lašiša ar jautienos patiekalai yra ganėtinai brangūs. Tokius patiekalus galima pakeisti į baltyminius kokteilius, kurie yra skanūs, sveiki ir suteikia reikiamus baltymus organizmui.
Tuo tarpu dviratininkams, bėgikams ar plaukikams baltymų kiekis turėtų būti ketvirtadaliu didesnis nei įprastai. Baltymus galima gauti tiek iš maisto produktų, tiek iš sporto papildų. Proteinas labai naudingas norint greitesnio atsistatymo po treniruočių ir siekiant sumažinti raumenų skausmus. Kadangi proteinas yra labai greitai pasisavinamas, todėl greičiau gerėja savijauta, atsiranda daugiau energijos, nei gaunant reikiamus baltymus iš maisto produktų.
Tačiau jeigu užsiimate ištvermės sportu, pavyzdžiui krepšiniu ar futbolu, tuomet proteinus vartoti reikėtų pradėti pasikonsultavus su specialistais ir išsiaiškinus kokiais kiekiais Jums juos vartoti. Tokio sporto mėgėjai didesnį dėmesį turėtų skirti produktams turintiems angliavandenių. Visgi nereikia pamiršti, kad organizmas turi būti aprūpintas įvairiomis maisto medžiagomis, vitaminais ir mineralais. Užsiimant skirtingomis sporto rūšimis gali skirtis reikiamų maisto medžiagų kiekis. Siekiant geros savijautos ir rezultatų labai svarbu į tai atsižvelgti.
Visgi proteino kokteiliai naudingi ne tik sportuojantiems, bet ir kiekvienam žmogui. Esant baltymų trūkumui gali kankinti nuovargis, silpnumas, skilinėti nagai, triušti plaukai, susilpnėti imuninė sistema. Vienas pirmųjų požymių, kad Jums trūksta baltymų – tai nenumaldomas saldumynų troškimas. Esant baltymų trūkumui gliukozės kiekis kraujyje sumažėja ir atsiranda didelis saldumynų poreikis. Tokį poreikį galima sumažinti tokiais baltymų patiekalais kaip vištiena, gabalėlis sūrio, kiaušiniai ir kt. Tačiau greičiau ir ilgesniam laikui baltymai įsisavinami iš proteino, todėl jei jaučiate didelį poreikį suvalgyti kažką saldaus, geriau išgerkite baltymų kokteilį. Tai daug sveikiau ir naudingiau nei dideliais kiekiais vartoti cukrų.
Išrūgų proteinas nesportuojančiam žmogui naudingas, kai reikia greitesnio raumenų atsistatymo po patirtų traumų. Taip pat baltyminiai kokteiliai reikalingi vaikams, sutrikus jų augimo funkcijai. Pieno išrūgų baltymai yra pagrindinė proteino sudedamoji dalis, ją naudoja kūdikių mišinukams gaminti, todėl proteinas yra saugus ir jo baimintis nereikėtų. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad siekiant didžiausios naudos savo sveikatai reikia ne tik vartoti maisto papildus, bet ir sveikai maitintis.
Energy-mix.eu papildai sportui padeda atsikratyti riebalinės kūno masės, greičiau priaugti liesą raumeninę masę ir ją išlaikyti, yra reikšmingi sveikos kaulų struktūros palaikymui, greitina medžiagų apykaitą ir mažina alkio jausmą. Šie papildai naudingi ne tik siekiant greitų ir efektyvių rezultatų sporto salėje, bet ir lieknėjant. Juos vartodami galėsite būti tikri, kad vartojate sveiką ir naudingą produktą. Energy-mix.eu sporto papildai yra puikus pasirinkimas ne tik įvairių sporto šakų mėgėjams ir profesionalams, bet ir baltymų naudą suprantantiems žmonėms.
Energy-mix.eu elektroninėje parduotuvėje parduodami tik aukščiausios kokybės papildai išgauti iš pieno išrūgų. Šie papildai, išsaugoję beveik nepažeistą baltymo struktūrą, turi puikų skonį. Yra keturi skirtingi skoniai: vanilinis, braškinis, šokoladinis ir bananinis. Išsirinkite sau labiausiai patinkantį ir skaninkite košes, kokteilius, sveikus desertus ir kitus patiekalus.

Ar proteinas tiek pat naudingas moterims, kiek ir vyrams ?

Energy-mix.eu proteinas moterims ir vyrams
Energy-mix.eu maisto papildai gali vartoti tiek moterys, tiek vyrai, tad baimintis tikrai neverta. Moterys neretai galvoja, kad taps per nelyg raumeningos vartodamos papildus ar kilnodamos svarmenukus, bet tai netiesa. Moters organizmas natūraliai neturi tiek testosterono organizme, kiek vyrų, tad tai tikrai negresia. Pakankamas baltymo naudojimas ir reguliarus darbas salėje gali padovanoti sveiką ir estetišką kūno išvaizdą. Tinkamas proteino vartojimas ir darbas salėje turi vienintelį šalutinį poveikį – gražų, stangrų kūną. Sportas salėje leis palaikyti esamus raumenukus, o baltymai užtikrins, kad raumenys bus  aprūpinti amino rūgštimis. Baltyminių produktų didžiausias pliusas tas, kad jie padeda greitai ir efektyviai užsiauginti raumenis, o vyrams tai ypač aktualu. Vartodami baltyminį maistą ir papildus galima pasiekti solidžių rezultatų. Žinoma, nereikia pamiršti, kad kryptingas darbas, valia, miegas ir pastovumas labai svarbūs faktoriai, tad neverta užmiršti ir jų. Subalansuota mityba ir sporto papildai gali būti naudingi ne tik auginant raumenų masę, bet ir deginant riebalinį sluoksnį, todėl ryškėja linijos ir dailėja figūra. Energy-mix.eu baltyminių kokteilių vartojimas ir pratimai kojoms(ypač pritūpimai) gali padėti padidinti sėdmenų raumenis, juos sustangrinti. Ne paslaptis, kad tai yra daugumos moterų einančių į sporto salę vienas iš tikslų.
Energy-mix.eu sporto papildai subalansuoti tiek moterims, tiek vyrams. Galite drąsiai pirkti šiuos papildus ir sau, ir savo antrai pusei. Padovanokite sau ir savo mylimam žmogui geresnę savijautą ir greitesnius bei efektyvesnius rezultatus sporto salėje!
Proteino papildai yra naudingas maisto papildas teikiantis visokeriopą naudą sveikatai ir padedantis pasiekti puikių rezultatų sportuojant. Tačiau, kaip ir vartojant bet kokį kitą maisto papildą proteiną reikia gerti saikingai.

Kaip rekomenduojama vartoti ? Plakti geriau su vandeniu ar pienu ?

Rekomenduojama plakti su vandeniu. Vanduo neturi kalorijų ir yra mūsų organizmo pagrindas, tad abejoti neverta. Plakant su pienu busskaniau, tačiau reikia įvertinti, kad pienas turi kalorijų ir cukraus, tad kaloringumas atitinkamai didėja.

PATARIMAS ! Plakant plakikliu, pradžioj įpilkite vandens, tik po to proteino miltelių. Padėkosit sau, nes taps daug lengviau suplakti, nebus jokių gumuliukų.

Mažiau